Nový e-shop LE CONCEPT sází na neokoukané značky

Brno – Nově vzniklý internetový obchod Le Concept (www.leconcept.cz) přináší do Česka dosud málo známé autory designových doplňků. E-shop zaměřený na nadčasové interiéry nabídne zákazníkům například kolekce značek About Studio, Raawii nebo Skaldu. S českými fanoušky skandinávské estetiky chtějí zakladatelky Le Concept sdílet lásku k designu, který vydrží krásný po celé generace.

Le Concept vznikl v Brně jako projekt dvou kamarádek s vášní pro krásné a jednoduché interiéry. Evě Konečné a Lucii Božkové učaroval švédský přístup k životu „lagom“, který v překladu znamená ani málo, ani moc, prostě tak akorát. Rozhodly se proto vybírat autorské kousky, které samy toužily vidět u sebe doma a které se neokoukají po pár sezónách. “Pro Le Concept hledáme produkty, které spojuje originalita a nadčasový styl. Chceme, aby každý z doplňků, který u nás najdete, byl jedinečnou tečkou za každým interiérem,” vysvětluje Lucie Božková.

V Le Concept najdete unikátní kolekce nábytku (Kristina Dam Studio), bytových doplňků (About Studio, Raawii nebo Skaldu) a svítidel (UTILITé, Penocze), ale také ručně vyráběné kabelky (Labienhecha) nebo ekologické laky na nehty (Licia Florio). Různorodou nabídku sjednocuje několik nároků, které zakladatelky kladou na svůj kurátorský výběr. “Naše designové kousky jsou originálními autorskými doplňky s jasným původem. Produkty spojuje skvělé řemeslné zpracování. V neposlední řadě se v Le Concept soustředíme na takové výrobky, které vznikají z přírodních materiálů, s respektem k lidem a přírodním zdrojům,” říká Eva Konečná.

Jednou ze značek dosud nezastoupených na českém trhu je About Studio. Dánský koncept vznikl spojením architekta Mikkela Langa a fotografky Soffy Dombernowské. Jejich skleněné modulární vázy představují nikdy nekončící hru s tvarem a světlem. Designéři se ve svých experimentech soustředí na kontrast mezi funkčním produktem a uměleckým objektem. Barevné vázy inspirované laboratorním náčiním vyzývají ke kreativnímu aranžování květin, ale poslouží i jako důmyslná skrýš na šperky.

Dalším objevem na designové scéně je nová značka interiérových doplňku Skaldu. V čele brandu stojí portugalský designér Gonçalo Prudêncio, který navrhl první dva produkty – skleněnou vázu Mushvase a variabilní příruční stolek Sidable. Návrhář, který stojí mimo jiné také za úspěšným brandem Ghome, se řídí jednoduchým heslem: design musí být užitečný a hlavně ekologicky udržitelný. Proto jsou jeho cílem variabilní objekty do domácnosti, které chcete nejen vlastnit, ale hlavně používat každý den.

Barevné nádobí a vázy dánského studia Raawii už jsou na poli skandinávského designu legendární. Díky Le Concept si je teď zákazníci mohou dopřát i v České republice. Výrazných linií a barev keramiky inspirované modernou si za pár let existence značky už stihlo všimnout množství designových fajnšmekrů. Produkty Raawii tak dnes najdete třeba v designu shopu MoMA v New Yorku nebo na fotkách v časopisu Wallpaper. Koncept založený v Kodani v roce 2017 poznáte podle zářivých barev a jedinečných geometrických tvarů. Designér Nicholai Wiig Hansen se při navrhování keramiky a skla nechává inspirovat vším, co jej obklopuje. Od přírody a umění až po jídlo. Výsledkem je sofistikované nádobí, které ale nerezignuje na svou funkci a praktičnost.

V roce 2020 zaštítila značka Le Concept designshop na mezinárodní přehlídce Brno Design Days v prostorách nově otevřeného Kretivního hubu KUMST. Svůj kurátorský výběr zároveň obchod představil také na pražském Designbloku. Kromě postupně se rozšiřující nabídky produktů se majitelky obchodu Le Concept soustředí i na celé interiéry. “Rády poradíme zákazníkům s výběrem, nebo rovnou zařizováním celého prostoru. Při navrhování interiérů spolupracujeme s podobně naladěnými architekty. Budeme rády, když se na nás lidé obrátí i se speciálními požadavky,” shodují se zakladatelky obchodu.

Celou nabídku najdete na www.leconcept.cz, stejně jako příběhy všech značek. V sekci blog postupně přibývají inspirativní články o designu a rozhovory s autory.

Kontakt

Eva Konečná
eva@leconcept.cz
+420 725986288

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.
×

přihlásit se k odebírání

newsletteru

    e-mail


    Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.